neljapäev, 3. märts 2016

Plirts-plärts käes on MÄRTS!

Heihei!

Mõtlesin, et annan teada kuidas mul läinud on, kuna eile ka üks tuttav küsis: "No räägi, kuidas läheb trenni ja toitumisega?" No ma sujuvalt juhtisin teema mujale ja üritasin oma kavalusega sättida end kuulaja rolli. Miks? No sellepärast, et hetkel ei lähe päris nii nagu tahaks, et läheks. On kätte jõudnud see "rõõmus periood", mil ma tunnen end iga päevaga rohkem Michelini mehikesena. 


PMS on tore asi, eriti kui see hõlmab lisaks füüsilistele vaevustele ka psüühilisi. Mõnede andmete järgi võib neid vaevusi olla 150 ringis. Tore kas pole? Ühesõnaga lisaks füüsilistele vaevustele (vedelikupeetus, kaalutõus jne), ei ole mul tuju väga midagi teha sh trenni, kuigi neid päevi naljalt olnud ei ole. Tuju pole kiita, seega naerangi siin omaette, et plirts-plärts käes on märts :D Keegi midagi kobisema tuleb, siis on raske keelt hammaste vahel hoida ja tulistan nii nagu laudu tuleb Vändra saekaatrist. Seega kallid mehed ja muidu toredad inimesed, kes te peate sellise inimesega koos elama/ühte ruumi jagama/töötama vms, siis soovin teile külma närvi. Targem oleks teda mitte torkida ja närvi ajada, see on teie enda heaolu huvides :) Naisi, keda see teema natuke rohkem huvitab, siis minu arvates paar asjalikku linki selle teema kohta. Mehed võivad ka lugeda muidugi, siis saategi sotti miks naine vahel justkui eriti hulluks nõiaellaks muutub.

http://www.bodybuilding.com/fun/4-ways-your-mentrual-cycle-affects-your-workouts.html 
One morning I'll wake up and see clear ab definition, causing me to feel excited that my hard work in the gym and kitchen has been paying off. Then the next morning, I'll wake up only to find that my abs are as easy to find as a prim-and-proper tabloid shot of Britney Spears. 

Just nii ongi. Siis vaatad peeglisse ja ei teagi kas nutta või naerda. Asi kogub tuure üles iga päevaga.  Motivatsioon treeninguteks langeb, tunnen, et samade koormustega treenides ei jõua ma enam nii nagu enne, mis väga tuju ei tõsta, lisaks sellele kasvab isu. Raske jõusaalitreening ja tervislik toitumine on lõpuks viimane asi, mis mu peas keerleb! Olen ikkagi suutnud jätkata oma tervisliku toitumisega, nutridatat pole küll paar päeva kasutanud, aga siiski ei ole ma jätnud söögikordi vahele ja magusa asemel olen söönud puuvilju või pähkleid. Täna siiski ei suutnud, mõtlesin, et "vaatan oma magusavaru üle" jajah..vaatamisest sai proovimine ja proovimisest sai 100g šokolaadi hävitamine. Hea töö Kadri-Liis! Aga no mis seal ikka vähemalt veresuhkur tõusis korraks üles ja tegi tuju heaks :) Õhtul lähen trenni ja teen tasaarvelduse. Selle sama allika järgi (link üleval) ainevahetus päevade eelsel perioodil hoopis kiireneb 2.5 kuni 11%. Seega lohutus seegi :)






Teine asjalik link http://www.metaboliceffect.com/15-facts-about-weight-loss-and-the-menstrual-cyle/, kus ma sain targemaks, et kakao ja BCAA võivad aidata isusid kontrolli all hoida.  Muidugi teinekord tuleb osata oma keha ära petta, juues rohelist teed/vett. Ühesõnaga kui mingi meeletu söögiisu tahab külla tulla, siis tasub ise kodust ära minna nt trenni/jalutama või leida mingi alternatiivne tegevus sellele, et mitte minna oma magusavaru kallale. Aga ilma mõõnadeta ei oskaks ju tõususid hinnata või mis? Eks tuleb lihtsalt tugev olla ja mõõnaperioodid üle elada, sest iga pilve tagant tuleb ÜKSKORD ikkagi päike välja!

Aga kui see kõik kõrvale jätta, siis jätkan tavapärase programmiga nagu Befiti ajal. Vahepeal käisin ka natuke akusid laadimas ja tavapärasele jõusaali treeningule ujusin, jalutasin ja nautisin varakevadist päikest.












Ja nädala alguses potsatas mu postkasti uus kevadine hersFITNESS naisele ajakiri, kus ma lisaks endale nägin ka teiste tublide BeFIT 2016 konkursis osalejate pilte. Vahva värk. Aga ajakiri on asjalik, sisukas ja lugemismaterjali jagub.  Suured tänud Muscle &  Fitness - Hers Eesti! Vahest on tore, kui loteriis veab :)

Järgmine postitus on positiivsemates toonides ja seda enam, et märtsis algab kevad, siis ei ole mõtet pirtsutada ja tuleb see plirts-plärts peita kuskile kappi koos karupükste ja käpikutega!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar